Zimowy rozkład lotów z Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice

Lotnisko w podkatowickich Pyrzowicach ogłosiło siatkę połączeń na sezon zimowy 2020/2021. Z powodu pandemii koronawirusa, rozkład lotów jest mocno ograniczony w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice, zdjęcie: Frees/ Wikimedia Commons 

Na podróżnych będzie czekać 46 tras, które będą obsługiwane regularnie i czarterowo do kilkudziesięciu miast. Przewoźnikami latającymi z Katowic mają być: Ryanair, Wizz Air, Lufthansa i PLL LOT.

Kierunkami należącymi do zimowego rozkładu lotów z Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice są: Eindhoven, Malta, Dortmund, Kolonia-Bonn, Oslo-Torp, Sztokholm-Skavsta, Lwów, Bristol, Doncaster, Londyn (Luton, Stansted), Rzym, Liverpool, Teneryfa, Rejkiawik, Tel Awiw, Stavanger, Odessa, Barcelona, Bergen, Larnaka, Kijów, Mediolan-Bergamo, Fuerteventura, Abu Zabi, Birmingham, Edynburg, Manchester, Cork, Dublin, Frankfurt, Warszawa. Ponadto, w siatce znajdują się loty czarterowe do destynacji takich jak: Lanzarote, Gran Canaria, La Gomera, Hurghada, Sharm El Sheikh, Marsa Alam, Taba, Zanzibar, Antalya i Madera.

Większość połączeń zostanie uruchomiona w listopadzie i grudniu.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.