Zimowy rozkład lotów z Lotniska Chopina w Warszawie

25 października na wszystkich krajowych lotniskach w Polsce wchodzi zimowy rozkład lotów. Nie inaczej jest w przypadku portu na warszawskim Okęciu. Jakie zmiany zajdą w nowej siatce? Czy loty ze stolicy Polski do Stanów Zjednoczonych będą realizowane?

Lotnisko Chopina, zdjęcie: Adrian Grycuk/ Wikimedia Commons

Największe polskie lotnisko ogłosiło, że nowa siatka połączeń będzie mocno ograniczona w porównaniu do ubiegłego sezonu zimowego. Nie oznacza to jednak, że nie będzie nowości. Mimo zadeklarowania o tymczasowym zaprzestaniu wykonywania lotów do Stanów Zjednoczonych, zarząd Lotniska, jak i PLL LOT, planują wznowić rejsy na Sri Lankę. Ponadto w siatce dalej mają być obecne azjatyckie kierunki takie jak: Seul, Tokio, czy chiński Tiencin. 

Z informacji podanych przez zarząd lotniska wynika również, że z Warszawy będzie można polecieć do Dubaju liniami Emirates oraz do Stambułu z Turskich Airlines. Dodatkowo, PLL LOT mają po raz pierwszy połączyć Lotnisko Chopina z Ostrawą w sezonie zimowym. Trasa ta będzie jedną z ponad pięćdziesięciu, którą zamierza realizować narodowy przewoźnik.

W najbliższych miesiącach nie zabraknie także połączeń czarterowych. Biura podróży mają realizować loty m.in. do Marsa Alam, Sharm El Sheikh, Hurghady, Djerby, Antalyi, Bodrum oraz na Gran Canarię, Fuertaventurę, Teneryfę, Maderę i Zanzibar.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.