Zielona Góra zyska połączenie z północną Chorwacją

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią nowe sezonowe połączenie z Portu Lotniczego Zielona Góra-Babimost do chorwackiego Zadaru. Loty będą realizowane z częstotliwością jednego tygodniowo.

Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost rozwija się coraz mocniej i zyskuje kolejne połączenie w swojej siatce połączeń. Nową trasę z województwa lubuskiego otworzą Polskie Linie Lotnicze LOT. Narodowy polski przewoźnik od czerwca poleci do Chorwacji, konkretnie do Zadaru.

Loty z Zielonej Góry do Zadaru rozpoczną się już 11 czerwca. Samoloty będą latać z częstotliwością 1 połączenia tygodniowo aż do 17 września. Z Zielonej góry samoloty będą startować w niedziele o 15:35, a lądować w Zadarze o 17:30. Powrót z Zadaru będzie się odbywać też w niedzielę, o 18:05, a w Polsce wyląduje o 19:55.

To jedna z niewielu tras z najmniejszego lotniska w Polsce, ale dobra oznaka w kierunku jego rozwoju. Bilety na nowe połączenie można kupić bezpośrednio na stronie Polskich Linii Lotniczych LOT.

Źródło/ Tło: Lucas Messere, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.