ZEA: sokół sprzedany za ponad milion dirhamów. Następna akcja już niebawem

Emiraty Arabskie, znane ze swojej pasji do sokolnictwa, ponownie przechodzą do historii za sprawą niesamowitej aukcji sokołów. Tegoroczna edycja Międzynarodowej Wystawy Łowiectwa i Jeździectwa w Abu Dhabi (ADIHEX) obiecuje przynieść jeszcze więcej emocji i rekordów, po tym jak amerykański sokół, rzadki ultrabiały Pure Gyr, został sprzedany za ponad milion dirhamów.

Foto poglądowe: wian/ Pixabay

Sprzedany rok temu sokół Pure Gyr za ponad 1 mln dirhamów (275 tys. dolarów) był najdroższy w historii.

Sokolnictwo jest tradycją i pasją, która jest żywa i silna w ZEA od wieków. Sokoły są uważane za symbole władzy i siły, a ich trening i polowanie stały się nie tylko dziedzictwem, ale także integralną częścią kultury emirackiej.

Podczas tegorocznej edycji ADIHEX, która rozpocznie się 2 września br. w Abu Dhabi National Exhibition Centre (ADNEC), będzie można uczestniczyć w codziennych losowaniach sokołów oferowanych przez farmę Umm Jeniba. To doskonała okazja dla miłośników sokolnictwa, aby znaleźć swojego towarzysza.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.