Zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19 – jak je uzyskać?

Większość osób planujących w tym roku swoje wakacje będzie prawdopodobnie zmuszona posiadać m.in. zaświadczenie o szczepieniu lub negatywny wynik testu na koronawirusa. W związku z tym, chcemy Wam ułatwić sprawę, odpowiadając na pytanie – jak uzyskać zaświadczenie o przebytym szczepieniu przeciwko COVID-19?

Zdjęcie poglądowe: Prasesh Shiwakoti (Lomash)/ Unsplash

Specjalny dokument potwierdzający wykonanie szczepienia przeciwko koronawirusowi można znaleźć na swoim Internetowym Koncie Pacjenta (IKP). Aby tego dokonać, należy za pomocą bankowości elektronicznej, profilu zaufanego lub e-dowodu zalogować się na stronie pacjent.gov.pl

Następnie należy przejść do zakładki ,,Profilaktyka”, gdzie konieczne jest wybranie podzakładki ,,Szczepienia”. W momencie pojawienia się informacji o szczepieniu, wystarczy kliknąć w przycisk ,,Poświadczenie PDF”. Wtedy zostanie wygenerowany dokument o przebytym szczepieniu przeciwko koronawirusowi w dwóch językach – polskim i angielskim. Na zaświadczeniu będą widniały m.in. daty przyjęcia pierwszej i drugiej dawki szczepionki.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.