Zasłonił swoim ciałem ciężarną i bezinteresownie ratował. Medal dla pasażera

Zdaniem policji, 23-letni Temirlan Kadauow, pasażer feralnego lotu z ałmackiego lotniska „bezinteresownie zakrył swoim ciałem siedzącą obok kobietę w ciąży” i „bez względu na odniesione obrażenia pomagał innym pasażerom ewakuować się, zanim przyjechały wszystkie służby ratunkowe”. Za swoją odważną postawę otrzymał medal z rąk funkcjonariuszy.

Temirlan Kadauow, fot. Facebook

Kadauow nie tylko wziął za rękę będącą w 5 miesiącu ciąży współpasażerkę, dając jej wsparcie podczas katastrofy, zasłonił własnym ciałem, pomógł jej opuścić samolot i odprowadził w bezpieczne miejsce, lecz także, nie zważając na swój stan, ruszył na pomoc innym.

Katastrofa miała miejsce 27 grudnia na lotnisku Ałma-Ata. Wiozący 93 pasażerów i 5 członków załogi samolot Fokker-100 lecący do stolicy Kazachstanu, Nur-Sułtanu, już podczas startu stracił wysokość, staranował betonowe ogrodzenie portu i uderzył w dwukondygnacyjny budynek. Śmierć poniosło 12 osób, 49 zostało rannych. Wśród prawdopodobnych przyczyn katastrofy władze podają błąd załogi, problemy techniczne lub błąd służb nawigacyjnych.

Źródło: https://tvn24.pl/pasazer-samolotu-ktory-rozbil-sie-w-almaty-odznaczony-za-odwage,997340,s.html

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.