Zamek w Chęcinach znów otwarty

Od 5 grudnia ponownie można zwiedzać Zamek Królewski w Chęcinach. Otworzono go po około miesięcznej przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa.

Zamek Królewski w Chęcinach, zdjęcie: Przemo1000/ Pixabay

Jak się okazuje, otwarcie zamku jest możliwe dzięki plenerowemu charakterowi zabytku. – Specjalnie na obecny czas opracowano nową bezpieczną trasę zwiedzania. […] Podczas zwiedzania obowiązują wszystkie aktualne obostrzenia – dystans, maseczki, dezynfekcja – poinformowało biuro prasowe zamku cytowane przez Onet.

Aby przyciągnąć turystów, zarząd zabytku postanowił przygotować specjalną ofertę. Zamek jest otwarty codziennie w godzinach od 9:00 do 15:00. Ze względu na porę roku, ceny biletów są niższe. Ulgowy kosztuje 7 zł, normalny 9 złotych, zaś rodzinny 25 złotych.

Historia Zamku Królewskiego w Chęcinach pod Kielcami sięga XIV wieku, kiedy to w 1306 r. Władysław Łokietek nadał go biskupowi krakowskiemu, Janowi Muskacie. W późniejszych latach, zamek ten pełnił rolę więzienia stanu i rezydencji królewskiej.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.