Zakończenie ramadanu w Dubaju

Dubaj szykuje się do świętowania zakończenia ramadanu, gdyż Zjednoczone Emiraty Arabskie ogłosiły, że środa, 10 kwietnia 2024 r., będzie pierwszym dniem Eid Al Fitr. To oznacza, że 9 kwietnia jest ostatnim dniem tego świętego miesiąca dla muzułmanów.

Modlitwa w meczecie, foto: Rumman Amin/ Unsplash

Każdego roku ramadan rozpoczyna się i kończy wraz z pojawieniem się półksiężyca, zgodnie z kalendarzem księżycowym. Minister Sprawiedliwości ZEA, Abdullah bin Sultan bin Awad Al Nuaimi, poinformował, że po wykorzystaniu metod obserwacji półksiężyca i nawiązaniu niezbędnych kontaktów z krajami sąsiadującymi, komisja nie była w stanie dostrzec półksiężyca miesiąca Shawwal w poniedziałkowy wieczór. W związku z tym wtorek, 9 kwietnia, jest oficjalnie uznawany za ostatni dzień ramadanu.

Święto Eid Al Fitr 2024 w Dubaju

Eid Al Fitr, zwane również Świętem Przerwania Postu, jest czasem radości i świętowania dla muzułmanów na całym świecie. To moment, gdy muzułmanie kończą miesiąc postu i gromadzą się razem z rodziną i przyjaciółmi, aby celebrować zakończenie tego szczególnego okresu.

W związku z nadchodzącym świętem pracownicy będą mieli pełen tydzień urlopu, a ich powrót do pracy zaplanowany jest na poniedziałek, 15 kwietnia. Jest to okazja do odpoczynku, refleksji i spotkań z bliskimi.

Źródło: gulfnews.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.