Zakaz wchodzenia z hulajnogami do metra i tramwaju w Dubaju

W czwartek, 29 lutego, Zarząd Dróg i Transportu Dubaju (RTA) podjął decyzję o zakazie wnoszenia hulajnóg elektrycznych do metra i tramwaju.

Nowe zasady zakazujące wniesienia hulajnóg elektrycznych do metra i tramwaju w Dubaju zostały ogłoszone przez RTA, co stanowi ważny krok w regulacji korzystania z tego popularnego środka transportu. Decyzja ta spotkała się z mieszanką reakcji ze strony użytkowników transportu publicznego, którzy często korzystali z hulajnóg, aby przyspieszyć podróż po mieście.

Zobacz również: Abu Zabi czy Dubaj – który kierunek wybrać?

Zakaz wnoszenia hulajnóg do metra i tramwaju w Dubaju – od kiedy?

Zgodnie z decyzją RTA, wprowadzenie zakazu wnoszenia hulajnóg do metra i tramwaju od 1 marca, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa zarówno samych pasażerów, jak i innych osób podróżujących. Wiele osób, które korzystały z hulajnóg elektrycznych, próbowało przewozić je w transporcie publicznym, co mogło stwarzać potencjalne zagrożenie dla innych pasażerów.

Zakaz wnoszenia hulajnóg do metra i tramwaju może wymagać zmienienia sposobu poruszania się po mieście. RTA podkreśla, że decyzja ta ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim podróżującym i poprawę jakości usług transportowych w Dubaju.

Źródło: timeoutdubai.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.