Zakaz spożywania psów i kotów w chińskim Shenzhen

Shenzhen jako pierwsze miasto Państwa Środka wprowadza zakaz konsumpcji psów i kotów. Przyczyną decyzji jest pandemia koronawirusa, która narodziła się w chińskim Wuhan.

zdjęcie: Tran Mau Tri Tam / Unsplash

Prawo wejdzie w życie 1 maja 2020 roku i obejmie również zakaz handlu psami i kotami. Za złamanie przepisu będą groziły kary finansowe. Wcześniej zabroniono sprzedaży i konsumpcji niektórych dzikich zwierząt.

– Psy i koty jako zwierzęta domowe nawiązały znacznie bliższe relacje z ludźmi niż wszystkie inne zwierzęta, a zakaz ich konsumpcji oraz innych zwierząt domowych jest powszechną praktyką w krajach rozwiniętych oraz w Hongkongu i w Tajwanie – powiedziały cytowane przez Focus władze Shenzhen.

Jak podaje Humane Society International (HSI), co roku w Azji zabija się i zjada 30 milionów psów – najwięcej w Chinach od 10 do 20 milionów. Niechlubnymi liderami  w spożywaniu psiny są także Korea Południowa, Wietnam, Tajwan, Indonezja, Indie oraz Filipiny.

Źródło: Focus

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.