Z Wrocławia na Korfu – już w czerwcu dzięki Ryanair

Połączenie na gracką wyspę nieopodal wybrzeża Albanii dotychczas realizowane było z Poznania, Katowic oraz Warszawy-Modlin. Teraz dołączy do nich Wrocław. Samoloty irlandzkiego przewoźnika będą stąd latać na Korfu już od czerwca tego roku, raz w tygodniu – w czwartek.

Porto Timoni na Korfu, fot. Unsplash

Samolot wystartuje z Wrocławia o godzinie 12:50, na Korfu dotrze o 16:05. Po tym, jak pasażerowie opuszczą pokład, maszyna zawróci i wyląduje o 17:45 z powrotem we Wrocławiu.

Nowe loty trafiły już do letniego rozkładu Ryanair i można rezerwować je aż do października tego roku. Do wyboru mamy 37 tras. Na podróże, które odbędą się do końca marca, jeszcze do 19 lutego 2020 roku obowiązują promocyjne ceny.

Korfu na Morzu Jońskim w starożytności zwana była Kerkyrą. Odwiedzający cenią sobie nie tylko piękne plaże, urokliwe zatoczki z turkusową wodą i wysokie klify, lecz także widok na górzyste wybrzeże pobliskiej Albanii. Na Korfu warto odwiedzić Kanał Miłości w Sidari, Porto Timoni czy La Grottę. Z jednej z plaż można podziwiać także z bardzo bliska lądujące i startujące samoloty.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.