Z Rzeszowa w te wakacje polecimy na Maderę, Majorkę i Fuertaventurę

15 listopada na konferencji prasowej na lotnisku Rzeszów-Jasionka władze lotniska i przedstawiciele biura podróży ITAKA ogłosili nowe kierunki na sezon Lato 2022. Ze stolicy Podkarpacia będziemy mogli polecieć na portugalską Maderę i dwie hiszpańskie wyspy, Majorkę i Fuertaventurę.

Fot: Terminal lotniska w Rzeszowie/ Bartosz Jaglarz

15 listopada na lotnisku Rzeszów-Jasionka odbyła się konferencja prasowa władz lotniska i biura podróży ITAKA. Ogłoszone zostały kierunki lotnicze z podkarpackiego portu lotniczego na sezon letni 2022 roku. Udaliśmy się tam przedstawicielstwem redakcji, żeby zrelacjonować dla państwa tę konferencję.

Jako pierwszy przemawiał prezes zarządu lotniska w Rzeszowie, Pan Adam Hamryszczak. Prezes zarządu z wielkim optymizmem zapowiedział, że ogłaszana siatka połączeń lotniczych przez biuro podróży ITAKA będzie największą siatką wakacyjną w historii lotniska. Podkreślił, że wcześniej port lotniczy posiadał połączenia raczej do tańszych kurortów wakacyjnych, zlokalizowanych w Turcji, Grecji i Bułgarii. Teraz Pan Prezes nie kryje zadowolenia, że do tego grona dołączą bardziej ekskluzywne kierunki, takie jak hiszpańskie i portugalskie wyspy.

Następnie głos zabrał Pan Piotr Henicz, czyli wiceprezes Itaki.
Pan Piotr podzielił się informacją, że ITAKA planowała już w 2020 roku uruchomić wakacyjne połączenia z Rzeszowa na Fuertaventurę i do Tirany. Niestety COVID pokrzyżował plany biura.
Wiceprezes ITAKI podkreślił, jak ważne są decyzje o inwestowaniu w Podkarpacie i jak potrzebne jest to, żeby coraz więcej ludzi wylatywało na wakacje z Rzeszowa.

Jakie więc kierunki będziemy mogli znaleźć w nowej letniej ofercie ITAKI z Rzeszowa?
Pierwszym kierunkiem będzie Portugalska Madera. Wiceprezes ITAKI usprawiedliwiał ten wybór dużą ilością przeprowadzonych badań, doświadczeniem i istotnymi statystykami. Podobnie będzie z kolejnym kierunkiem, czyli Wyspami Kanaryjskimi (Majorka i Fuertaventura). Dodatkowo na Wyspach Kanaryjskich ITAKA jest dominującym biurem z długą historią, dodatowo na Fuercie ITAKA posiada swoją własną firmę, która dodatkowo jeszcze dba o jak najlepszy komfort klientów.

Ostatni wypowiadał się Marszałek Województwa podkarpackiego, Pan Władysław Ortyl. Stwierdził On, że w końcu powiało optymizmem w tych ciężkich czasach i nowe trasy lotnicze to świetna informacja. Dodał, że trzeba szukać rozwiązań, które pozwolą zwiększyć przepustowość lotnisku w Rzeszowie. Marszałek na koniec powiedział, że Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka ma olbrzymi potencjał zarówno pasażerski, jak i czarterowy, trzeba go tylko wykorzystać.

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.