Z północy na południe, czyli w 25 godzin ze Svalbardu na Ziemię Ognistą

W 25 godzin z jednego krańca świata na drugi. Tanie linie Norwegian lansują swoje usługi nowym połączeniem z najdalej wysuniętego na północ lotniska w Svalbardzie do Ushuaia na południowym krańcu Ameryki… Południowej. 

Jest to oczywiście oferta łącząca kilka lotów (w sumie 4), lecz taka przygoda i to jeszcze na jednym bilecie jest faktycznie świetnym ruchem marketingowym. Według portalu Simple Flying trasa wygląda następująco:

Zdjęcie: Andreea Chidu/ Unsplash

1. Svalbard: piątek, 12:40 – Oslo: 15:35

2. Oslo: 18:45 –  Londyn-Gatwick: 20:05 (czasu brytyjskiego)

3. London-Gatwick: 22:30 –  Buenos Aires: sobota, 8:10

Półtora dnia zwiedzania stolicy Argentyny i…

4. Buenos Aires: niedziela, 18:35 – Ushuaia (Ziemia Ognista): 22:15 (czasu argentyńskiego)

Dokładniej rzecz ujmują, Norwegian inauguruje połączenie z Buenos do Ushuaia, które zostanie uruchomione w najbliższy weekend. 

– Dla poszukiwaczy przygód i entuzjastów lotnictwa to będzie świetna trasa – dostać się z Arktyki do bramy Antarktydy w prosty i niedrogi sposób – skomentował Matthew Wood, wiceprezes do spraw handlowych linii Norwegian.

W powietrzu pasażer spędza łącznie ok. 25 godzin, pokonuje 15771 kilometrów i to na pokładzie 3 Boeingów 737-800 i jednego Dreamlinera.

Źródło: Fly4free.pl/ Mariusz Piotrowski

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.