Z Lublina polecimy do Mediolanu dzięki Aeroitalia

Włoskie linie Aeroitalia umieściły w swojej siatce rezerwacyjnej nowe połączenie, które z pewnością ucieszy polskich pasażerów. Od końca marca Aeroitalia będzie latać z Lublina do Mediolanu, na lotnisko w Bergamo. Samoloty będą latać z częstotliwością 2 tygodniowo.

Fot: Katedra w Mediolanie/ Ouael Ben Salah, Unsplash

Lotnisko w Lublinie zyska nowe bezpośrednie połączenie do Włoch. Nie będzie go obsługiwać Ryanair czy Wizzair, jak większość mogłaby się spodziewać. Nowe połączenie będzie obsługiwane nową włoską linią Aeroitalia, a polecimy do Mediolanu, a konkretnie do lotniska w Bergamo.

Loty wystartują już 27 marca. Połączenie będzie realizowane 2 razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki. Lot pomiędzy miastami ma trwać 2 godziny.

Bilety możecie już kupić bezpośrednio na stronie AEROITALIA.

Czym jest Aeroitalia? To nowa włoska linia lotnicza, która powstała w 2022 roku. Swoją siedzibę ma w Rzymie, a jego bazą operacyjną jest Forli w regionie Emilia-Romania. Linia jest w 100% prywatna i posiada cztery Boeingi 737-800.

Źródło/ Zdjęcie w tle: Di Colin Cooke Photo – CC BY-SA 2.0

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.