Z Krakowa Ryanair poleci na Fuerteventurę!

Zimowe nowości docierają też do Krakowa, skąd Ryanair uruchomi loty na jedną z najpiękniejszych wysp należących do Hiszpanii. Nowe połączenie na Wyspy Kanaryjskie wystartuje 3 listopada, a samoloty na Fuerteventurę będą latać raz w tygodniu.

W ostatnich dniach w systemie rezerwacyjnym linii lotniczych stopniowo pojawiają się kolejne nowości na najbliższy sezon zimowy. Jedną z nowości będzie połączenie z Krakowa na hiszpańską Fuerteventurę.

Loty ze stolicy Małopolski na jedną z najciekawszych wysp Makaronezji wystartują w środku jesieni, a konkretnie 3 listopada. Samoloty będą latać z częstotliwością 1 lotu tygodniowo, w piątki. Lot w jedną stronę ma trwać około 5 godzin i 20 minut, więc trzeba się będzie przygotować na długą podróż samolotem.

Uruchomienie lotów na Fuertaventurę z południa Polski to strzał w dziesiątkę ze strony irlandzkiego przewoźnika. Nawet w grudniu temperatura na tej wyspie wynosi średnio 20 stopni, więc będzie to idealny kierunek na ucieczkę od polskiej zimy. Sama Fuertaventura z pozoru ma mniej to zaoferowania niż jej sąsiadki, ale jej pustynny, „marsjański” klimat i kosmiczne plaże wciągają już od pierwszego wejrzenia. Bilety można już nabyć bezpośrednio na stronie Ryanaira.

Źródło/ Tło: Paul Treubrodt. Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.