Wzrosty przychodów Enter Air w 2023 roku

Przychody Enter Air w roku 2023 sięgnęły kwoty ponad 2,6 miliarda złotych, co oznacza wzrost o 16 procent w porównaniu z poprzednim rokiem, kiedy osiągnięto niespełna 2,3 miliarda złotych przychodów.

Foto: Andrzej Otrębski/ Wikimedia

Wzrost przychodów Enter Air w 2023 roku jest efektem zwiększenia skali działalności firmy. W ciągu tego roku przewoźnik wykonał o 33 procent więcej operacji lotniczych niż w roku poprzednim. Ta ekspansja wpłynęła pozytywnie na wyniki finansowe firmy, umacniając jej pozycję na rynku lotniczym.

Przyczyny wzrostu przychodów Enter Air

Należy zauważyć, że nieproporcjonalny wzrost wartości przychodów w stosunku do wolumenu operacji lotniczych wynikał głównie z wysokiego kursu dolara w roku 2022. Znacząca część transakcji i faktur była rozliczana w tej walucie, więc zmiany w jej kursie miały istotny wpływ na całkowitą wartość przychodów przewoźnika.

Dodatkowo, w roku 2023 obserwowano niższe rynkowe ceny paliw w porównaniu do roku poprzedniego. To dodatkowy czynnik, który wpłynął na poprawę wyników finansowych Enter Air. Spadek cen paliw przyczynił się do zmniejszenia kosztów operacyjnych, co przełożyło się na wyższe zyski netto przewoźnika.

Źródło: rynek-lotniczy.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.