Ryanair wznawia loty z Krakowa do Ejlatu

Zgodnie z decyzją irlandzkich linii lotniczych, od grudnia ponownie uruchomią połączenie między stolicą Małopolski a izraelskim kurortem nad Morzem Czerwonym. Powodem wznowienia lotów na tej trasie jest reaktywacja wypłacania dopłat lotniczych przez rząd Izraela.

Foto: Lucas Davies/ Unsplash

Już niebawem do siatki krakowskiego lotniska powróci połączenie do Ejlatu. Loty do izraelskiego kurortu zostaną wznowione od 18 grudnia 2022 roku.

Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu – w każdy czwartek i niedzielę. W oba dni rejsy będą się odbywać w godzinach porannych.

Loty z Krakowa do Ejlatu powrócą po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Dodatkowym powodem, dla którego zostanie wznowiona trasa jest reaktywacja przez władze Izraela wypłacania dopłat lotniczych za każdego obsłużonego pasażera. Tamtejszy rząd chce w ten sposób pozyskać jeszcze więcej zagranicznych turystów.

Oprócz lotów z Krakowa, Ryanair uruchomi również rejsy do Ejlatu z Paryża, Kowna i Brukseli.

Bilety na połączenia można już kupić na stronie irlandzkiego przewoźnika.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.