Wystartowało czarterowe połączenie z Rzeszowa do Izmiru

28 maja z lotniska Rzeszów-Jasionka wystartował pierwszy w historii czarter do tureckiego Izmiru. Rejsy odbywać się będą raz w tygodniu, co wtorek.

Samolot czarterowy linii Enter Air/ Fot: port lotniczy Rzeszów-Jasionka, Łukasz Ozog

We wtorek, 28 maja wystartowała prawdziwa nowość na rzeszowskim lotnisku. Z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka wyleciał pierwszy samolot czarterowy do Turcji, konkretnie do miasta Izmir. Samoloty będą latać z Podkarpacia do tureckiego kurortu we wtorki raz w tygodniu przez całe wakacje.

Nowość czarterowa z lotniska w Rzeszowie

Nowa trasa czarterowa w Rzeszowie jest organizowana przez biuro podróży Coral Travel. Rejsy są wykonywane przez polskie linie czarterowe Enter Air. Na lotnisku samolot został powitany przez tradycyjny salut wodny, wykonany przez od Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej.

„Turcja od lat jest najchętniej wybieranym kierunkiem z naszego lotniska. W szczycie tego sezonu obsługiwać będziemy 17 samolotów do Antalii, a oprócz tego połączenia do Bodrum i Izmiru, który jest naszą tegoroczną nowością” – powiedział Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Źródło: port lotniczy Rzeszów-Jasionka

Tło: port lotniczy Rzeszów-Jasionka, Łukasz Ozog

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.