PLL LOT wstrzymują loty między Warszawą a Lublinem

Polski przewoźnik ogłosił zawieszenie rejsów na trasie z warszawskiego Lotniska Chopina do Lublina. Przerwa w wykonywaniu połączenia będzie trwała przez cały sezon zimowy.

Foto: Oliver Holzbauer/ Unsplash

Jak donosi portal pasażer.com, Polskie Linie Lotnicze LOT planują zawiesić loty z Warszawy do Lublina na okres 4 miesięcy. Ostatni rejs w tym roku ma się odbyć 14 listopada.

Połączenie zostanie wznowione 26 marca 2023 roku. Od tego dnia loty między tymi miastami będą realizowane już nie sześć razy, ale pięć razy w tygodniu.

Zmieniony zostanie również harmonogram rejsów. Samolot odleci z Lublina o godz. 5:35, by wylądować na Lotnisku Chopina o godz. 6:25. W drogę powrotną do stolicy Lubelszczyzny maszyna wystartuje o godzinie 23:00, przylot na lotnisko w podlubelskim Świdniku jest planowany na godz. 23:45. Trasę obsłuży Embraer 175, na pokład którego może wejść maksymalnie 82 pasażerów.

Bilety na połączenie można kupić na stronie PLL LOT.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.