Wstęp do wąwozu Masca na Teneryfie będzie płatny

Największa atrakcja na Teneryfie, wąwóz Masca, od 1 stycznia 2025 roku będzie dostępna dla turystów tylko po opłaceniu biletu wstępu. Władze wyspy wprowadziły dzienny limit zwiedzających, aby chronić ten wyjątkowy obszar przyrodniczy.

Foto: Kamil Klyta/ Unsplash

Wąwóz Masca, uznawany za jedną z najpiękniejszych atrakcji na Teneryfie, wkrótce stanie się dostępny jedynie dla tych, którzy zapłacą za bilet wstępu. Decyzja o wprowadzeniu opłat została podjęta przez władze wyspy w celu ochrony tego popularnego miejsca przed nadmiernym ruchem turystycznym.

Bilety wstępu do wąwozu Masca

Aby chronić wąwóz Masca przed zniszczeniem, władze Teneryfy wprowadziły dzienny limit zwiedzających. Od nowego roku, tylko 275 osób dziennie będzie mogło przejść przez wąwóz, co oznacza maksymalną przepustowość na poziomie około 100 tysięcy turystów rocznie.

Prezydent Teneryfy ogłosiła, że spółka publiczna Tragsa będzie odpowiedzialna za organizację systemu opłat za wizyty w wąwozie Masca. Chociaż dokładna cena biletu nie została jeszcze ustalona, wiadomo, że opłaty zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2025 roku.

Źródło: canarianweekly.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.