„Wspólny bilet” poszerzony o samoloty, taksówki i noclegi?

Ministerstwo Infrastruktury chce rozszerzyć działający od 9 grudnia 2018 roku „Wspólny Bilet” o kolejnych przewoźników kolejowych, a także włączyć autobusowych, lotniczych i taksówkarskich. W ofercie miałyby znaleźć się także inne usługi potrzebne podróżnikom, takie jak hotelowe noclegi.

fot. poglądowa, Unsplash

Na stronie usługi czytamy, że „podróżni mogą kupić jeden bilet na całą podróż, a jego cena zostanie wyliczona w oparciu o jedną zupełnie nową taryfę. Wspólny Bilet to przede wszystkim wygoda i spore oszczędności„. Na czym polega oszczędność? Taryfa ma charakter degresywny – im dalej jedziesz, tym mniej płacisz.

Dotychczas w akcji brały udział PKP Intercity, PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście, Przewozy Regionalne, Koleje Mazowieckie, Koleje Wielkopolskie, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Koleje Małopolskie i Koleje Śląskie.

Wspólny Bilet można kupić we wszystkich okienkach kasowych wyżej wymienionych przewoźników, a także – w zależności od możliwości technicznych konkretnej firmy – także w internecie.

Deklaracje są obiecujące. Niestety, pierwsze próby zacieśnienia współpracy pomiędzy PKP Intercity z PLL LOT – uruchomienie połączenia kolejowego Łodzi z warszawskim lotniskiem Chopina – nadal nie doszły do skutku.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.