Wracają maseczki na Cyprze w pomieszczeniach zamkniętych

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Od 8 lipca na Cyprze ponownie wprowadzono obowiązek zasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych. To bardzo ważna zmiana dla wszystkich zagranicznych turystów, którzy zaczynają już się odzwyczajać od maseczek podczas podróży po Europie.

Cypr nie cieszył się zbyt długo całkowitym zniesieniem obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Przepisy łagodzące weszły w życie 1 czerwca, a ponownie zaostrzające obowiązują od dziś, 8 lipca.

Wzrost zachorowań na Covid-19 w tym wyspiarskim państwie wymusił na władzach Cypru zaostrzenie restrykcji. Na razie wraca tylko i wyłączenie wymóg zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych, lecz jeśli sytuacja będzie się pogarszać, to władze będą podejmować ostrzejsze kroki.

Cypryjski Minister Zdrowia przekonuje, że sytuacja jest pod kontrolą i nie grozi nam kolejne uderzenie pandemii. A wy, lecicie na Cypr w te wakacje? Pamiętajcie o nowych przepisach i śledźcie najnowsze informacje w naszej zakładce NEWSY.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.