Wraca trasa Ryanaira z Modlina do Walencji

Do siatki połączeń Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin wraca połączenia do hiszpańskiej Walencji. Będzie ono realizowane przez najbliższy sezon zimowy z częstotliwością dwóch lotów tygodniowo.

Fot: centralny market w Walencji/ Tim House, Unsplash

Port Lotniczy Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim w ostatnim czasie zyskał w swojej siatce połączeń nowe-stare trasy, które już wcześniej były obecne na tym lotnisku, lecz zostały zawieszone. W ostatnim czasie ogłoszono powrót tras do Belfastu i Tel Awiwu, a teraz doszła do tego jeszcze hiszpańska Walencja.

Loty do południowo-środkowej Hiszpanii z Modlina wrócą 30 października i będą wykonywane do 30 marca, czyli przez cały sezon zimowy 2023/24. Samoloty do Walencji będą latać dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i soboty. Czas podróży w jedną stronę wyniesie 3 godziny i 30 minut. Bilety można już kupić bezpośrednio na stronie przewoźnika.

Przywrócenie lotów do Walencji to świetna opcja na jesienny lub zimowy wypad do pięknego miasta i większego ciepła niż w Polsce. Walencja oferuje w grudniu średnio 20 stopni w dzień, a oprócz tego mnóstwo niesamowitych zabytków i znaczące dziedzictwo kulturowe.

Źródło/ Tło: Jonny James, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, freelancer i podróżnik. Największy fan Wietnamu i Formuły 1 pod słońcem. Miłośnik klimatu południowych Włoch. Największe marzenie? Zwiedzić każdy zakątek Azji Południowo-Wschodniej!