Wraca kolejowe połączenie z Muszyny do Popradu

Sezonowe połączenie kolejowe Beliansky Express z Muszyny do słowackiego Popradu zostało wznowione 1 czerwca br. Pociąg kursować będzie w soboty i niedziele aż do września.

Foto: Sjaak Kempe/ Flickr

Miłośnicy podróży pociągiem mogą znów cieszyć się bezpośrednim połączeniem z Muszyny do Popradu. Beliansky Express wrócił na tory 1 czerwca br., umożliwiając pasażerom weekendowe wycieczki między Polską a Słowacją. To sezonowe połączenie będzie dostępne do końca września, co daje wiele okazji do odkrywania uroków regionu.

Beliansky Express z Muszyny do słowackiego Popradu

Pociąg z Muszyny do Popradu kursować będzie w soboty i niedziele. Z Muszyny odjedzie o godzinach 10:01 i 18:01, natomiast w trasę powrotną z Popradu wyruszy o godzinach 7:29 i 15:29. Podróż trwa niecałe dwie godziny, co sprawia, że jest to wygodna opcja na jednodniowe wypady.

Cena biletu na całą trasę, tj. z Muszyny do Popradu, wynosi pięć euro. To atrakcyjna oferta dla turystów, którzy chcą odkrywać piękno słowackich Tatr oraz urokliwe zakątki po obu stronach granicy.

Źródło: gazetakrakowska.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.