Województwo lubuskie znów przeznaczy miliony na dotację lotów

Port Lotniczy w Zielonej Górze nie zostanie bez ciekawych kierunków lotniczych. Lubuski samorząd w ramach „promocji regionu” dopłaci 5,5 miliona złotych na loty do Egiptu i prawie 900 tysięcy złotych na loty do Albanii.

Fot: Jezioro Komani, Albania/Johnny Africa, Unsplash

Port Lotniczy w Zielonej Górze będzie miał kolejne dotowane loty przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. To zdecydowany lider w tej materii w całej Polsce. Tym razem samorząd ogłosił dwa przetargi, które zostały już rozstrzygnięte: na loty do Egiptu i Albanii. Kwoty dopłat finansowanych przez lubuski samorząd mogą wprawić w osłupienie.

Loty z Zielonej Góry do Egiptu oraz Albanii

Dopłata do lotów z Zielonej Góry do Egiptu wyniesie aż 5,5 miliona złotych, co według wyliczeń rynku lotniczego przełoży się na dopłatę 328 zł do jednego fotela. Połączenie będzie realizowane z Zielonej Góry-Babimostu do Marsa Alam przez biuro podróży Coral Travel. Łącznie odbędą się 44 rotacje. Do Albanii dopłata jest mniejsza, bo wynosi 891 tysięcy złotych, co przełoży się na dopłatę 147 zł na fotel. Z Zielonej Góry do Albanii odbędzie się łącznie 16 rotacji, czyli 32 loty.

Źródło: www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/lubuskie-55-mln-zlotych-na-loty-do-egiptu-i-891-tys-na-albanie—–19844.html

Tło: Spencer Davis, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.