Województwo lubuskie przeznaczy ponad 2 miliony na loty do Tunezji

2,5 miliona złotych na „promocję regionu” – tyle wyda samorząd województwa lubuskiego na dofinansowanie lotów wakacyjnych z Zielonej Góry do Tunezji.

Fot: Lotnisko Zielona Góra-Babimost, Facebook

Liderem w całej Polsce pod względem dopłacania do lotów i nazywania to „promocją regionu” jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, jak podaje portal ryneklotniczy.pl. Lotnisko Zielona Góra-Babimost ma dopłacane do każdego wykonanego lotu przez lubuski samorząd. Nic w tej kwestii się nie zmienia – znowu będą dopłaty, tym razem na wakacyjne loty do Tunezji.

Dopłaty do lotów z Zielonej Góry do Tunezji

W grudniu 2023 roku lubuski samorząd ogłosił przetarg na „promocję województwa lubuskiego” poprzez wakacyjne loty do Tunezji. Przetarg na loty z Zielonej Góry do tunezyjskiego Monastyru wygrało biuro podróży Itaka, które było jedynym oferentem. Dopłata to wykonanych lotów będzie wynosiła prawie 2 i pół miliona złotych, co według wyliczeń rynku lotniczego daje 254 zł za jedno miejsce w samolocie. To ogromna kwota, która choć ma swoje uzasadnienie w kadrach samorządu województwa, to nie uchroniła się od głosów powszechnej krytyki.

Źródło: www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/lubuskie-25-mln-zlotych-na-loty-do-tunezji-19796.html

Tło: Haythem Gataa, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.