Włochy wprowadzają obowiązkową kwarantannę dla przyjezdnych!

Premier Włoch Giuseppe Conte ogłosił w czwartek, że wjazdu do jego kraju podczas świąt Bożego Narodzenia, jak i na przełomie roku, będzie się wiązał z odbyciem obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny.

Koloseum, zdjęcie: David Köhler/ Unsplash

Powodem takiej decyzji włoskich władz jest wzrost dziennych zakażeń koronawirusem. Ponadto chcą one zapobiegnąć znacznemu pogorszeniu się sytuacji epidemiologicznej pod koniec grudnia.

Osoby podróżujące do Włoch, jak i wracający obywatele tego kraju w okresie świąteczno-noworocznym będą zmuszeni odbyć 2-tygodniową kwarantannę. 

Dodatkowo, rząd Italii zamierza zakazać podróży między regionami w dniach od 21 grudnia do 6 stycznia, a także zabronić opuszczania gminy swojego zameldowania 25 i 26 grudnia oraz 1 stycznia. Podczas Bożego Narodzenia dalej będzie obowiązywała godzina policyjna od 22 do 5 – w noc sylwestrową zostanie ona przedłużona do 7.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.