Włochy: Rząd zniesie wszystkie restrykcje przed wakacjami

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Włoskie władze poinformowały, że w czerwcu zniosą wszystkie restrykcje wprowadzone z powodu pandemii koronawirusa. Najważniejszą informacją dla podróżnych jest zlikwidowanie restrykcji wjazdowych niezależnie od statusu szczepienia osoby przybywającej.

Foto: La So/ Unsplash

Od 1 czerwca przy wjeździe nie będzie już obowiązywało okazywanie tzw. Green Pass. Jest to dokument, który potwierdza odbycie szczepienia, status ozdrowieńca lub uzyskanie negatywnego wyniku testu na COVID-19. Oznacza to, że wszystkie osoby, również niezaszczepione będą mogły bez przeszkód podróżować do Włoch.

To nie wszystko. Od 15 czerwca włoskie władze zlikwidują wszystkie pozostałe restrykcje związane z epidemią koronawirusa. Maseczki nie będą już obowiązkowe w środkach transportu, a także w kinach, teatrach czy na imprezach w zamkniętych obiektach.

Decyzja włoskiego rządu o zlikwidowaniu ograniczeń ma związek z poprawiającą się w tym kraju sytuacją epidemiczną – od 22 marca br. na terenie Włoch obserwuje się trend zniżkowy.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Interesuje się piłką nożną oraz - co nie może dziwić - ekonomią. Jego marzeniem jest zwiedzić Azję, a także przejechać legendarną Route 66.