Włochy otwierają granice. Conte: Nie możemy się zatrzymywać, musimy biec

Premier Włoch poinformował, że otwarcie granic nastąpi 3 czerwca 2020 r. Decyzję podjęto po dokładnym przeanalizowaniu danych na temat koronawirusa, które pokazują znaczne zmniejszenie się liczby zakażonych w tym kraju.

zdjęcie: juliacasado1 / Pixabay

Władze Italii mają otworzyć granice zewnętrzne dla obywateli Unii Europejskiej, Szwajcarii i Monako oraz zlikwidować kontrole na granicach wewnętrznych kraju. Co ważne, każdy kto zechce wjechać do Włoch, nie będzie musiał się poddawać 14-dniowej kwarantannie.

– Wprowadzone w pierwszej fazie działania przyniosły oczekiwane rezultaty. Możemy ruszyć z miejsca – mówił na konferencji prasowej Giuseppe Conte, premier Włoch.

Szef włoskiego rządu zaznaczył jednak, że jeśli krzywa zakażeń wzrośnie, to władze zostaną zmuszone wprowadzić nowe restrykcje. Conte zaapelował również do mieszkańców o ostrożność.

Zobacz również: Premier Włoch: Tego lata nie spędzimy na balkonach

Włochy przystąpiły do kolejnego etapu luzowania obostrzeń. 18 maja otwarto salony fryzjerskie i restauracje. Tydzień później mają wznowić działalność sale gimnastyczne i baseny, a 15 czerwca – kina, teatry oraz sale zabaw dla dzieci. Mimo to, dalej będzie obowiązkowe noszenie maseczek i zachowanie dystansu społecznego.

Źródło: Money

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.