Włochy luzują restrykcje związane z COVID-19

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Już od 1 kwietnia na terenie Włoch zostanie zniesionych większość obostrzeń wprowadzonych z powodu pandemii koronawirusa. Częściowo zlikwidowany zostanie m.in. Green Pass, który obecnie jest sprawdzany przy wejściu do wielu zamkniętych miejsc publicznych.

Portofino, foto: Ricardo Gomez Angel/ Unsplash

Kilka dni temu włoskie władze przedstawiły plan luzowania obostrzeń. Zgodnie z nim, od 1 kwietnia zniesiony zostanie obowiązek przedstawiania certyfikatu tzw. Green Pass podczas korzystania z komunikacji publicznej czy odwiedzając poczty, hotele i urzędy. Green Pass to specjalny dokument, który potwierdza odbycie szczepienia przeciwko COVDI-19 lub przechorowanie.

Co więcej, z początkiem kwietnia usunięty zostanie podział regionów na strefy związane z liczbą zakażeń, a także limity dotyczące zgromadzeń publicznych.

To nie wszystko. Od 31 marca zlikwidowany zostanie stan wyjątkowy na terenie Włoch, a od maja nastąpi kolejne luzowanie ograniczeń związanych z Green Pass. Od tego miesiąca certyfikaty nie będą już sprawdzane podczas wchodzenia do restauracji, siłowni czy w trakcie korzystania z transportu międzymiastowego.

Nie ogłoszono natomiast poluzowania lub całkowitego zniesienia ograniczeń związanych z podróżowaniem. Osoby niezaszczepione nadal muszą wykonywać test na koronawirusa przed wylotem do Włoch.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.