Władze Rzymu wprowadzają zakaz odpalania petard

Władze Rzymu przygotowują się do wprowadzenia zakazu odpalania petard oraz innych materiałów pirotechnicznych na terenie miasta od 31 grudnia do 6 stycznia.

Rzym, foto: Dylan Freedom/ Unsplash

W nadchodzącym okresie noworocznym mieszkańcy Rzymu będą zobowiązani do przestrzegania zakazu odpalania petard, który obowiązywać będzie od 31 grudnia 2023 do 6 stycznia 2024 roku. Wprowadzenie tego zakazu jest kolejnym tego typu środkiem, który ma na celu kontrolę bezpieczeństwa oraz minimalizację ryzyka związanego z używaniem materiałów pirotechnicznych w mieście podczas tych dni.

Rozporządzenie podpisane przez burmistrza Rzymu przewiduje wyjątki dla wyłącznie upoważnionych osób organizujących profesjonalne pokazy fajerwerków. Respektowanie tego zakazu jest istotne, mając na uwadze ochronę środowiska, bezpieczeństwo publiczne oraz uniknięcie przypadków urazów czy zagrożeń zdrowotnych wynikających z niekontrolowanego wykorzystania materiałów pirotechnicznych.

Źródło: podroze.onet.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.