Władze potępiają zachowanie influencerów. Powód? Zachęcanie ludzi do podróżowania

Priti Patel, brytyjska minister spraw wewnętrznych skrytykowała influencerów, którzy pokazują zdjęcia z podróży na swoich kontach w mediach społecznościowych.

Zdjęcie poglądowe: Jakob Owens/ Unsplash

Według minister obecnie ludzie nie powinni podróżować. Podczas obrad Izby Gmin, publicznie potępiła zachowanie influencerów, którzy poprzez chwalenie się relacjami z podróży zachęcają ludzi do takiej samej aktywności.

– W mediach społecznościowych widzimy wiele znanych osób, które pokazują, w jakim kraju obecnie przebywają. Najczęściej chodzi o słoneczne części świata – powiedziała Patel.   

Podczas przemówienia ogłosiła ona również kolejne zmiany. Jak wynika z nowych przepisów, każda osoba podróżująca drogą lotniczą ma obowiązek przedstawić na lotnisku pisemną deklarację, w której zawarta będzie informacja na temat powodów podróży. Dokument ten ma być sprawdzany podczas odprawy przez pracowników linii lotniczych.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.