Wkrótce zostaną uruchomione loty z Dubaju do Portu Lotniczego Morze Czerwone w Arabii Saudyjskiej

Dubaj jako centrum lotnicze Bliskiego Wschodu staje się kluczowym punktem dla podróżnych planujących odwiedzić jedno z największych projektów turystycznych Arabii Saudyjskiej – Morze Czerwone. Wkrótce zostaną uruchomione bezpośrednie loty z Dubaju do międzynarodowego Portu Lotniczego Morze Czerwone.

Foto: Red Sea Global

Od czwartku 18 kwietnia międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) będzie połączone z międzynarodowym portem lotniczym Morza Czerwonego (RSI) dwukrotnie w tygodniu. To historyczne wydarzenie, ponieważ będzie to pierwsze międzynarodowe połączenie do i z RSI. Dotychczas lotnisko to obsługiwało wyłącznie ruch lotniczy w granicach Arabii Saudyjskiej.

Uruchomienie tego połączenia, które będzie obsługiwane przez flydubai, otwiera nowe perspektywy podróżnym chcącym odwiedzić Morze Czerwone. Dzięki temu dostępnych będzie teraz łącznie osiem lotów tygodniowo do RSI, co znacznie ułatwi podróżowanie do tego fascynującego regionu.

Projekt Red Sea w Arabii Saudyjskiej

Projekt Red Sea to jeden z największych i najbardziej ambitnych projektów turystycznych na świecie. Obecnie już otwarte są dwa luksusowe kurorty w ramach tego megaprojektu. Po zakończeniu w 2030 roku Morze Czerwone będzie składać się z 50 ośrodków oferujących łącznie 8000 pokoi hotelowych oraz ponad 1000 obiektów mieszkalnych, rozlokowanych na 22 wyspach i w sześciu lokalizacjach na lądzie. To rewolucyjna inicjatywa, która z pewnością przyciągnie uwagę podróżnych z całego świata.

Źródło: timeoutdubai.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.