Wjazd do Austrii z koniecznością kwarantanny!

Od 7 grudnia Polacy wjeżdżający do Austrii będą musieli poddać się 10-dniowej kwarantannie, z możliwością skrócenia izolacji do 5 dni.

Rząd Austrii podjął decyzję o zmianie przepisów dotyczący wjazdu do kraju. Od 7 grudnia obywatele wszystkich państw, których wskaźnik zakażeń przekracza 100 przypadków na 100 tysięcy mieszkańców, będą musieli poddać się 10 dniowej kwarantannie.

Zmiany te obejmą większość krajów Unii Europejskiej, w tym Polskę. Wcześniej jedynym wymaganym warunkiem do wjazdu na terytorium Austrii był negatywny test na Covid-19 z ostatnich 72 godzin.

Jedyną szansą na skrócenie kwarantanny do 5 dni jest poddanie się testowi na Covid-19. Test musi być wykonany w 5 dniu izolacji i musi wykazać wynik negatywny. Test jest w pełni darmowy. Nowe przepisy wstępnie będą obowiązywać aż do 10 stycznia.

Źródło:

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, freelancer i podróżnik. Największy fan Wietnamu i Formuły 1 pod słońcem. Miłośnik klimatu południowych Włoch. Największe marzenie? Zwiedzić każdy zakątek Azji Południowo-Wschodniej!