Wizz Air poleci z Abu Dhabi do Medyny

Spółka Wizz Air Abu Dhabi uruchamia kolejną trasę ze swojej bazy na Bliskim Wschodzie. Od 15 lutego ze stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich będziemy mogli dolecieć bezpośrednio do Medyny w Arabii Saudyjskiej. Loty na nowej trasie będą odbywać się codziennie.

„Wizz Air Abu Dhabi” coraz mocniej rozwija się na Bliskim Wschodzie. Świadczy o tym uruchomienie kolejnej trasy pomiędzy państwami z tego regionu. W tym przypadku nowa trasa połączy Zjednoczone Emiraty Arabskie i Arabię Saudyjską.

Nowa trasa połączy dwa następujące miasta: Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich z Medyną w Arabii Saudyjskiej. Pierwszy wylot planowany jest na środę, 15 lutego i w systemie rezerwacyjnym bilety można rezerwować aż do 31 grudnia, co oznacza, że trasa będzie na 99,9% całoroczna. Loty odbywać się będą codziennie, po jednym w każdą ze stron. Przelot w jedną stronę będzie trwać około 3 godzin i 20 minut.
Michael Berlouis, dyrektor zarządzający Wizz Air Abu Dhabi, powiedział: „Jesteśmy podekscytowani, że możemy ogłosić codzienne loty do Medyny, obowiązkowego celu podróży, przesiąkniętego historią religijną, z niezliczonymi ekscytującymi atrakcjami. Chcielibyśmy skorzystać z tej okazji, aby podziękować wszystkim naszym ważnym partnerom za ich wsparcie w trakcie całego procesu, zwłaszcza Departamentowi Kultury i Turystyki Abu Dhabi, Saudi Tourism Authority, Saudi National Air Connectivity Programme oraz rządom ZEA i Arabii Saudyjskiej. Ta nowa trasa pokazuje nasze zaangażowanie we wspieranie dynamicznie rozwijającego się sektora turystycznego zarówno w ZEA, jak i w Królestwie, dzięki naszym ultra niskim taryfom, które jeszcze bardziej wzmacniają połączenia. Nasz zespół WIZZ z niecierpliwością czeka, aby wkrótce powitać Państwa na pokładzie naszego nowoczesnego, młodego i zrównoważonego samolotu.”

Źródło/ Tło: Sulthan Auliya, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.