Wizzair wstrzymuje loty z Katowic do Włoch

Siatka połączeń węgierskiego przewoźnika zostanie wyraźnie uszczuplona o loty do Katanii, Mediolanu i Rzymu. Powód? Małe zainteresowanie turystów.

Zdjęcie: materiały prasowe

Z systemu rezerwacyjnego portu w Pyrzowicach znikną loty do sycylijskiej Katanii przewidziane na 16, 23 i 31 marca, do Mediolanu z 17, 24 i 31 marca oraz 2 kwietnia, a także do Rzymu z 18 i 25 marca oraz 1 kwietnia. 

— Wizz Air stale monitoruje poziom zapotrzebowania na bilety na wszystkich trasach i w związku z tym zdecydował się na zmniejszenie częstotliwości na niektórych swoich trasach w okresie od 11 marca do 2 kwietnia, co jest związane z mniejszym zainteresowaniem lotami. Aczkolwiek linia nie zawiesiła tych tras i w dalszym ciągu będzie na nich wykonywała operacje w ograniczonym zakresie – czytamy w czwartkowym komunikacie linii. 

Pasażerowie, których będą dotyczyły ewentualne zmiany w przyszłości, zostaną o tym poinformowani przynajmniej 15 dni przed planowanym wylotem. W takiej sytuacji podróżujący mogą bezpłatnie zmienić termin lotu lub odzyskać 100% należności za bilety. 

Źródło: Gazeta Wyborcza Katowice

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.