Wizzair w Abu Zabi. Tanie linie podbijają Azję

Wizz Air Abu Dhabi – taką nazwę będzie nosić spółka-córka popularnego przewoźnika. Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich na pokładzie linii polecimy najprawdopodobniej w drugiej połowie 2020 r.

Zdjęcie: Markus Winkler/ Unsplash

Linie powstają we współpracy z Abu Dhabi Development Holding Company PJSC. Start nowego przewoźnika jest uzależniony od kilku czynników. Przede wszystkim, od uzyskania wszystkich zezwoleń i zgód, a także certyfikatu przewoźnika lotniczego, co jest związane ze spełnieniem wszystkich wymogów regulacyjnych UAE General Civil Aviation Authority. Istotny jest również sam termin wejścia w życie umów podpisanych z ADDH.

— Jesteśmy dumni, że nasza pierwsza linia lotnicza założona poza Europą znajduje swoją siedzibę w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Dzięki głębokiej wiedzy naszego partnera ADDH na temat lokalnego rynku i wsparcia w nowym otoczeniu, które dla Wizz jest nieocenione, mamy nadzieję na pomyślny rozwój naszej nowej taniej linii lotniczej – podkreślił Jozsef Varadi, dyrektor generalny Wizz Air Holdings.

Jakie kierunki zaoferuje nowy przewoźnik? Wizz Air Abu Dhabi skupi się początkowo na połączeniach już eksploatowanych, czyli do Europy Środkowo-Wschodniej oraz Europy Zachodniej. W dalszej perspektywie planowany jest rozwój na Bliski Wschód, a także Afrykę i Subkontynent Indyjski. Warto pamiętać, że nie chodzi wyłącznie o Indie. Całkiem możliwe wydają się tanie loty na Malediwy, Sri Lankę oraz do Nepalu.

Aktualnie wiadomo, że linie mają dysponować Airbusami A321neo Władze zakładają, że do 2030 roku, flota będzie liczyć 50 maszyn, a roczne przewozy sięgną 20 milionów pasażerów. 

Zdjęcie: Katerina Kerdi/ Unsplash

Źródło: pasażer.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.