Wizz Air zmniejszy częstotliwość lotów z Warszawy do Portugalii

Wizz Air ogłosił plany redukcji częstotliwości lotów z Warszawy do dwóch popularnych destynacji w Portugalii – Porto oraz Funchalu na Maderze. Decyzja ta wejdzie w życie na początku czerwca i dotknie podróżnych korzystających z tych połączeń.

Wizz Air, foto: Boris Izmaylov/ Unsplash

Decyzja Wizz Air o zmniejszeniu częstotliwości lotów z Warszawy do Portugalii może być spowodowana różnymi czynnikami, takimi jak sezonowość ruchu turystycznego czy sytuacja na rynku lotniczym. Pomimo tych zmian, podróżujący wciąż będą mieli możliwość skorzystania z tych połączeń, choćby w nieco ograniczonej liczbie lotów w wybranych dniach tygodnia.

Mniej lotów z Warszawy do Porto i na Maderę

Od początku kwietnia do połowy czerwca Wizz Air będzie oferować trzy loty w tygodniu z Warszawy do Porto. Jednakże po 15 czerwca planowane jest wycofanie sobotnich rejsów, które mają powrócić do rozkładu lotów dopiero na początku października.

Podobne zmiany czekają podróżnych z Warszawy do Funchalu na Maderze. Od kwietnia do połowy czerwca Wizz Air realizuje trzy rejsy tygodniowo, w każdy wtorek, środę oraz sobotę. Jednakże również tutaj, w czerwcu, z rozkładu lotów zostaną usunięte środowe połączenia. Wizz Air zapowiada przywrócenie tych lotów w październiku.

Źródło: wizzair.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.