Wizz Air zawiesza loty do i z Polski

Na tę informację czekaliśmy. WizzAir odniósł się do sytuacji wywołanej pandemią koronawirusa. W trosce o bezpieczeństwo, węgierski przewoźnik do odwołania anuluje loty i oferuje przynajmniej dwie procedury zwrotu środków.

Wnętrze samolotu Wizzair, fot. Unsplash

Decyzję Wizzaira poprzedził komunikat premiera Morawieckiego o tym, że na terenie Polski w nocy z soboty na niedzielę zostanie wprowadzony zakaz lądowania w portach lotniczych samolotów pasażerskich, innych niż zamówione przez rząd czartery pozwalające rodakom wrócić do kraju lub maszyny niezbędne do działań służb.

Dziś, o północy czasu lokalnego, cudzoziemcy przestaną być wpuszczani do Polski, a Polacy powracający z zagranicy mają obowiązek przejść 14-dniową domową kwarantannę. W sobotę, 14 marca, Wizz Air ogłosił, że zawiesza wszystkie loty w polskiej siatce połączeń.

Zwrot? 120% do wykorzystania na inne loty Wizzair lub 100% na inne konto lub kartę

Pasażerowie mający rezerwacje na zawieszone loty, a którzy dokonali rezerwacji na stronie wizzair.com lub w dedykowanej aplikacji, drogą elektroniczną zostaną powiadomieni o zwrocie 120% pierwotnej wartości rezerwacji. Kwota automatycznie zostanie przelana na konto klienta i będzie mogła być wykorzystana przez kolejne 24 miesiące na inne usługi Wizzair.

W osobnej wiadomości klienci będą także poinformowani o innej procedurze zwrotu na konto bankowe lub przelew na kartę. Czas oczekiwania na pieniądze jest nieco dłuższy, a kwota mniejsza, bo 100% wydanej kwoty, jednak pieniądze można spożytkować dowolnie, niekoniecznie na inny lot.

Ci, dla których bilety rezerwował jakiś inny podmiot, np. agencja, powinni skontaktować się z nim bezpośrednio.

Wcześniej do walki z rozprzestrzenianiem się wirusa przyłączyły się m.in. linie Ryanair, EasyJet i LOT, który zawiesił nie tylko loty międzynarodowe, lecz także krajowe.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.