Wizz Air zawiesza 4 połączenia z Polski w sezonie zimowym

Tani węgierski przewoźnik postanowił niestety zawiesić na sezon zimowy aż 4 trasy z Polski: z takich miast jak Warszawa, Wrocław i Łódź. Jakie dokładnie połączenia postanowił zawiesić Wizz Air?

Jak wynika z systemu rezerwacyjnego węgierskiego przewoźnika, Wizz Air w najbliższym sezonie zimowym zawiesi swoje loty na 4 trasach z Polski. Oto dokładna lista zawieszonych tras:

  • Warszawa (Chopina) – Bilbao
  • Wrocław – Bari
  • Wrocław – Tirana
  • Łódź – Londyn Luton

Pasażerów nie powinno dziwić, że przewoźnicy przed danym sezonem kombinują z lotami: nowe dodają, część odwołują lub zawieszają. Tym razem zawieszone trasy są dość bolesnymi decyzjami. Zawieszenie lotów ze stolicy do Bilbao to duży zawód, gdyż trasa do Kraju Basków miało potencjał na hit w miesiącach zimowym. Ogromnym ciosem też będzie pozbawienie Łodzi zimowego połączenia do Londynu, co oznacza utrudnienie planów przykładowo Łodzianom mieszkającym na Wyspach Brytyjskich i chcących odwiedzić rodzinę. Wrocław też utracił dwie trasy z mocnym potencjałem, z czego strata Bari na zimę będzie bardziej odczuwalna.

Źródło/ Tło: Álvaro Ibáñez, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.