Wizz Air zawiesił dwie trasy z Warszawy

Tani węgierski przewoźnik dość niespodziewanie zawiesza dwie trasy z Lotniska Chopina w Warszawie. Ze stolicy Polski nie polecimy już do Budapesztu (zawieszenie na miesiąc) i Edynburga. Powodem zawieszenia ma być optymalizacja siatki połączeń Wizz Air.

Wizz Air podjął zaskakującą decyzję i zawiesił dwie trasy z Lotniska Chopina w Warszawie: do Budapesztu i Edynburga. Do stolicy Węgier ostatni lot odbędzie się 25 marca, ale na szczęście przerwa w połączeniu potrwa tylko miesiąc. 26 kwietnia loty z Warszawy do Budapesztu wrócą na stałe. Gorzej sytuacja wygląda z połączeniami do Edynburga. Do stolicy Szkocji ostatni lot jest zaplanowany na 22 marca. Nie wiadomo czy ta trasa jeszcze powróci do rozkładu warszawskiego lotniska, ale najprawdopodobniej loty do Szkocji zostaną zawieszone na stałe.

Węgierski przewoźnik swoje decyzje tłumaczy optymalizacją siatki połączeń. Możemy się domyślać, że chodzi o przebazowanie samolotów i zaplanowanie użycia floty do tras, które będą bardziej dochodowe w wakacje.

Źródło/ Tło: Artur Voznenko, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.