Wizz Air zaskakuje i uruchamia loty na wyspę Jersey

Węgierski przewoźnik wchodzi na nowe lotnisko i szokuje, bo wcześniej Jersey nie miało u siebie tanich linii lotniczych. Loty zaczną się odbywać od początku lipca i będą to loty krajowe, bo Jersey to brytyjska wyspa u wybrzeży Francji.

Fot: Airbus A321 Neo linii Wizz Air

Połączenie ma wystartować już 9 lipca, a loty będą realizowane dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Wizz Air na Jersey będzie latać z dwóch lotnisk: Doncaster/Sheffield i Cardiff. Lądowanie będzie się odbywać na lotniska im. Robin Hood’a w południowym Yorkshire. Bilety mają zaczynać się już od około 90 zł.

Czym w ogóle jest Jersey? Jest to wyspa u wybrzeży Francji na Kanale La Manche, lecz administracyjnie jest ona pod rządami korony brytyjskiej. Na Jersey zamieszkuje zaledwie 100 tysięcy ludzi. Połączenie lotnicze jak dotąd były drogie, więc wejście linii Wizz Air na ten rynek jest świetną informacją.

Połączenie zostanie zdjęte z siatki węgierskiego przewoźnika 6 września, wraz z wygasaniem sezonu letniego.

Źródło:

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.