Wizz Air wznawia loty z Katowic do Abu Zabi!

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Węgierskie linie lotnicze po dłuższej przerwie przywracają połączenie lotnicze z Katowic do Abu Zabi. Wcześniej Wizz Air latał z katowickiego lotniska do Dubaju, do którego ostatni lot odbędzie się 25 marca, a od 28 marca na stałe wróci połączenie do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Tym samym na stałe połączenia do Dubaju liniami Wizz Air przejmie Kraków.

Już od 28 marca w końcu będziemy mogli polecieć z Katowic do Abu Zabi na pokładzie samolotów linii Wizz Air. Trasa została ogłoszona już dawno, lecz na sam początek została zawieszona na czas pandemii (loty widniały w systemie rezerwacyjnym linii, ale się nie odbywały), a następnie przez kilka ostatnich miesięcy loty zostały przekierowane na Międzynarodowe Lotnisko w Dubaju.

Ostatni lot z Katowic do Dubaju będzie miał miejsce 25 marca, a już od 28 marca będziemy lądowali w długo wyczekiwanym Abu Zabi.

Loty będą odbywać się w poniedziałki i piątki, czyli dwa razy w tygodniu. Zarówno w poniedziałki i piątki samoloty mają startować z Katowic o 13:55 i po prawie 6 godzinach mają dotrzeć do Abu Zabi o 21:30 lokalnego czasu. Loty powrotne mają startować w poniedziałki i piątki o 22:15 czasu lokalnego i lądować w Katowicach 2:15 czasu polskiego we wtorek.

W systemie rezerwacyjnym widnieje informacja, że ostatni lot na tej trasie odbędzie się 27 maja. Możemy się spodziewać, że na lato trasa zostanie zawieszona, a samoloty znowu wyruszą do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich końcem września.Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.