Wizz Air wycofuje loty ze Szczecina

Wizz Air zaskoczył swoją decyzją pasażerów latających z lotniska w Szczecinie. Linia przywróci loty do Stavanger w Norwegii, ale tylko na trzy tygodnie. Dodatkowo zawieszone zostały loty do Bergen i Lwowa.

Fot: Szczecin/ @m4r1vs, Unsplash

W swojej siatce połączeń węgierski tani przewoźnik ma wpisane dwa połączenia z lotniska w Szczecinie: do Stavanger (Oslo Torp) oraz Bergen. Dodatkowo planowo Wizz Air miał jeszcze uruchomić loty do Lwowa ze stolicy województwa zachodniopomorskiego.

Problem jest w tym, że trasy albo znikają z systemów rezerwacyjnych, albo są zawieszane. Trasa do Bergen będzie wykonywana tylko do 11 stycznia 2021 roku, a później zostanie zawieszona do co najmniej 26 lutego.

Długo zapowiadane połączenie do Stavanger wystartuje od 17 grudnia, ale tylko na trzy tygodnie. Potem ma wrócić dopiero pod koniec marca. Niestety zapowiadane loty do Lwowa na ten moment zostały wycofane i nie wiadomo czy uda się tę trasę zrealizować.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.