Wizz Air uruchomi połączenie z Krakowa do Walencji

Krakowskie lotnisko ogłosiło na swoich social mediach, że port lotniczy w Balicach zyska nową trasę do Hiszpanii. Wizz Air od 3 grudnia będzie realizować regularne loty z Krakowa do Walencji. Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu.

Port Lotniczy Kraków-Balice zyskuje nowe połączenie na sezon zimowy do jednego z ulubionych państw Polaków. Samoloty od 3 grudnia polecą z byłej stolicy Polski do środkowo-wschodniej Hiszpanii, a konkretnie do Walencji. Loty będą realizowane przez węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air.

Połączenie będzie wykonywane dwa razy w tygodniu, a konkretnie w czwartki i niedziele. Wylot z Krakowa za każdym razem będzie odbywał się o 5:30, a samolot w Hiszpanii wyląduje o 8:50. Loty powrotne z Hiszpanii do Polski będą wylatywać z Walencji o 9:30, żeby o 12:40 znaleźć się w Krakowie. Lot w jedną stronę będzie trwać średnio 3 godziny i 15 minut.

Lotnisko w Krakowie zyskało dzięki temu idealną trasę do przedłużonych weekendowych city breaków, idealnie na nadchodzący sezon zimowy. Bilety na nową trasę możesz kupić na stronie przewoźnika.

Źródło/ Tło: William Carletti, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.