Wizz Air uruchomi połączenie z Katowic na lotnisko Bruksela-Charleroi w Belgii

Linie lotnicze Wizz Air wystartują 14 grudnia z nową trasą z katowickiego lotniska w Pyrzowicach do portu lotniczego Bruksela-Charleroi, znajdującego się 46 kilometrów od Brukseli. Trasa będzie wykonywana z częstotliwością 2 lotów tygodniowo.

Fot: Bruksela/ Daniels Joffe, Unsplash

Katowice Airport rośnie w ostatnich latach wyraźnie w siłę, a Wizz Air uruchamia kolejne połączenia ze śląskiego lotniska. Tym razem węgierski przewoźnik oferujący tanie bilety lotnicze połączy Katowice z Brukselą, a konkretnie z lotniskiem Bruksela-Charleroi.

Nowe połączenie wystartuje jeszcze w tym roku, a pierwszy lot odbędzie się 14 grudnia. Trasa najprawdopodobniej będzie całoroczna, lecz w systemie rezerwacyjnym Wizz Air na ten moment można kupić bilety jedynie do 23 października.
Samoloty będą latać ze Śląska do Belgii 2 razy w tygodniu: w środy i niedziele. Czas podróży w jedną stronę będzie wynosić około 1 godzinę i 55 minut.

Z Katowic do Brukseli-Charleroi

Wizz Air zdecydował się na uruchomienie lotów nie do Brussels Airport, a do lotniska Bruksela-Charleroi, na którym głównie lądują tanie linie lotnicze latające do Belgii. Samo lotnisko znajduje się 60 kilometrów od centrum Brukseli.

Żeby dojechać do centrum Brukseli z lotniska Bruksela-Charleroi, trzeba się liczyć z wydatkiem w okolicach 16 euro na autobus lub podróż łączona autobusem i pociągiem podmiejskim.

Źródło: system rezerwacyjny wizzair.com/pl-pl/

Zdjęcie w tle: Thomas Somme, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.