Wizz Air uruchomi loty do Turkiestanu w Kazachstanie

Wizz Air ogłosił uruchomienie połączeń lotniczych do Turkiestanu w Kazachstanie. Połączenie będzie realizowane z bazy w Abu Dhabi, a inauguracja planowana jest na 16 stycznia 2024 roku.

Foto: Antek/ Unsplash

Turkiestan dołącza do siatki połączeń Wizz Air w Kazachstanie, oferując podróżnym nową destynację w regionie. Loty do tego historycznie i kulturowo bogatego miasta będą wykonywane od 16 stycznia trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i soboty.

Linie lotnicze planują obsługiwać tę trasę za pomocą samolotu Airbus A321, co zapewni komfort i efektywność podróży dla pasażerów. Dodanie Turkiestanu do sieci połączeń Wizz Air to krok w rozwoju oferty linii dla osób poszukujących nowych, interesujących miejsc docelowych w Azji Środkowej.

Kazachstan staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla linii lotniczych, a nowe połączenie do Turkiestanu może stanowić nową bramę dla podróżnych eksplorujących tę część świata.

Źródło: wizzair.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.