Wizz Air uruchomi aż 26 nowych połączeń z Ukrainy

Węgierski przewoźnik ogłosił, że już niedługo otworzy w sumie 26 nowych tras z Ukrainy. Połączenia będą wykonywane z Kijowa, Lwowa, Charkowa i Odessy.

Foto: Markus Winkler/ Unsplash

Zgodnie z zapowiedziami, w przyszłym roku Wizz Air uruchomi z Portu Lotniczego Kijów-Żuliany loty do Alicante, Barcelony, Madrytu, Malagi, Chanii, Bazylei, Eindhoven, Nicei, Palma de Mallorca, Porto, Brukseli i Paryża-Beauvais. Z kolei z Lwowa węgierskie linie lotnicze będą latały do Salonik, Wenecji, Aten, Eindhoven, Madrytu, Barcelony, Nicei, Brukseli i Paryża-Beauvais.

Co więcej, w marcu 2022 roku Wizz Air otworzy połączenia z Odessy do Aten, Pardubic i Londynu-Luton. Natomiast z Charkowa samoloty przewoźnika będą wykonywały loty do Pardubic i Salonik.

– Zwiększenie liczby tanich połączeń nie tylko pozwoli większej liczbie Ukraińców na częstsze podróżowanie, ale pobudzi również lokalną gospodarkę, sektor lotniczy i branżę turystyczną – powiedział Robert Carey, prezes grupy Wizz Air.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.