Wizz Air uruchamia nową trasę z Polski do Armenii!

Dziś Wizz Air ogłosił nową trasę z Polski, na którą od dawna czekaliśmy! W końcu zostanie uruchomione pierwsze połączenie low coastem z Polski do Armenii. Samoloty węgierskiego przewoźnika polecą z Katowic do Erywania, stolicy Armenii.

Fot: Erywań/ Gevorg Avetisyan, Unsplash

Węgierskie linie lotnicze Wizz Air oficjalnie ogłosiły uruchomienie nowego połączenia z Polski. Nowa trasa połączy katowickiego lotnisko Pyrzowice z Erywaniem, stolicą Armenii. Jest to pierwsze połączenie z Polski do Armenii tanimi liniami lotniczymi.

Pierwszy lot na tej trasie ma się odbyć już 29 kwietnia. Rozkładowo przelot ma trwać 3 godziny i 35 minut. Loty mają odbywać się dwa razy w tygodniu: na początek w każdą środę i sobotę, a od 14 czerwca w każdą środę i niedzielę.

Nowa i tania trasa do Armenii może być prawdziwym krokiem naprzód w kwestii odwiedzania tego kaukaskiego państwa przez turystów z Polski. Skutecznie podróżnych z Polski odstraszały ceny lotów do Armenii – te w maksymalnej promocji z Warszawy mogły kosztować 600 zł w dwie strony, ale z reguły oscylowały w okolicy 1000 zł. Miejmy nadzieję, że czeka nas wiele tanich biletów na tej trasie w przyszłości, dzięki temu, że realizuje ją przewoźnik niskobudżetowy, taki jak Wizz Air.

Źródło/ Tło: Levon Vardanyan, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.