Wizz Air świętuje 20 urodziny swojego pierwszego lotu

W niedzielę 19 maja 2024 roku, linie lotnicze Wizz Air obchodziły swoje 20-lecie działalności na Katowice Airport. Uroczystość upamiętniła pierwszy komercyjny lot przewoźnika, który odbył się 19 maja 2004 roku do Londynu-Luton.

Foto: Bogdan Nica/ Unsplash

Dwadzieścia lat temu, w środę 19 maja 2004 roku, Wizz Air zrealizował swój pierwszy komercyjny lot z Pyrzowic do Londynu-Luton. Był to początek działalności niskokosztowego przewoźnika, który z biegiem lat stał się jednym z wiodących operatorów lotniczych w Europie.

Wizz Air świętuje na lotnisku w Katowicach

W niedzielę, 19 maja 2024 roku, Wizz Air świętował swoje dwudziestolecie w Katowice Airport. Przed porannym odlotem do Londynu-Luton, linie lotnicze zorganizowały uroczystość dla pasażerów, którzy mogli uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Na podróżnych czekał okolicznościowy tort upamiętniający dwadzieścia lat obecności Wizz Air na katowickim lotnisku. Pasażerowie mieli także okazję podpisać planszę przygotowaną specjalnie na tę okazję oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Każdy pasażer porannego lotu z Katowic do Londynu-Luton otrzymał od Wizz Air bon o wartości 20 euro. Voucher można wykorzystać podczas rezerwacji kolejnych podróży z tym przewoźnikiem, co stanowi miły gest w stronę wiernych klientów.

Źródło: wizzair.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.